سرمایه گذاری ملک

۶ نکته اولیه برای ورود به سرمایه­‌گذاری ملک

اگر به دنبال راهی برای سرمایه­‌گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت هستید سرمایه­‌گذاری ملک به دلایل زیادی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. دلایلی مانند ریسک پایین، حفظ ارزش پول همزمان با افزایش تورم و سوددهی بالا. اما این تجارت نیز مانند سایر تجارت‌ها افراد تازه‌کار را دچار اشتباهات زیادی می‌کند. در این مطلب بهترین و مفیدترین نکات برای آغاز سرمایه‌گذاری در ملک بیان شده است.

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری املاک در عصر ارزهای دیجیتال یا رمزارزها

سرمایه گذاری ملک

۱. بهترین زمان خرید ملک برای سرمایه‌گذاری

در بازار متلاطم امروز انتخاب بهترین زمان برای خرید ملک بسیار مهم است. بهترین زمان برای خرید، هنگام آرامش بازار و یا در ابتدای شروع افزایش تقاضاست. چرا که در صورت افزایش بیش از حد تقاضا قیمت‌­ها کاذب شده و امکان ضرر بیشتر می­‌شود. بر عکس دو زمان برای خرید ملک بسیار مناسب است. ۱- آرامش بازار ملک و ۲- زمانی که فروشنده نیاز به فروش فوری ملک خود دارد.

۲. خرید ملک با کاربری­‌های مختلف

مورد مهم دیگر در سرمایه‌گذاری ملک انتخاب کاربری ملک است. آپارتمان، زمین، ویلایی، تجاری، اداری و … . پیشنهاد ما به شما برای سرمایه­‌گذاری به صورت آزاد و بدون در نظر گرفتن زمینه خاص آپارتمان و سپس زمین است. زیرا بازار عرضه و تقاضا در زمینه آپارتمان بسیار فعال است. از طرف دیگر سرمایه‌گذاری در حوزه زمین در صورت داشتن شرایط ساخت آن قطعا پرسود­تر است. سرمایه‌گذاری روی زمین همین‌طور پرزحمت‌­تر و نیازمند تجربه و دانش ساختمان‌سازی است. در سایر زمینه‌­ها خرید و فروش به علت نیاز به دانش تخصصی برای شروع مناسب نبوده و پیشنهاد نمی‌شود. ولی می‌تواند در آینده کاری خود به سراغ آن بروید.

سرمایه گذاری در ملک

۳. موقعیت ملک 

موقعیت ملک نیز تاثیر زیادی در خرید و فروش آن دارد. شرایطی مانند موقعیت جغرافیایی ملک (جنوبی یا شمالی)، موقعیت مکانی ملکی (محل قرار گیری)، امنیت، امکانات رفاهی ملک و … . موقعیت جغرافیایی ملک روی نور سازه و ساخت آن تاثیر زیادی دارد. با توجه روی این مسائل قبل از خرید کار شما هنگام فروش بسیار آسان خواهد شد.

۴. بخر، بازسازی کن و بفروش!

یکی از مطمئن‌­ترین راه‌­ها برای شروع سرمایه‌­گذاری ملک خرید املاک قدیمی، تعمیر یا بازسازی آن و در نهایت فروش ملک با قیمت بیشتر است. در این راه شما باید ملک­های نسبتا فرسوده یا قدیمی را شناسایی و موقعیت آن را بررسی کنید. در نهایت بهترین ملک را خریداری و آن بازسازی  می‌­کنید. این بازسازی می‌تواند شامل اصلاح ایرادات خانه و یا طراحی وساخت دکوراسیونی شیک و مدرن برای آن باشد. در نهایت با سودی که از فروش آن عاید شما می‌شود نتیجه زمان و هزینه‌ای که صرف کرده‌اید را می‌گیرید. همین‌طور با سود این پروژه توان آغاز پروژه‌های بزرگتر را در ادامه را خواهید داشت.

سرمایه گذاری در ملک

۵. سرمایه­‌گذاری در املاک کوچک

ترفند بعدی برای ورود به عرصه سرمایه‌گذاری، شروع با سرمایه‌­گذاری­‌های کوچک است. باتوجه به شرایط مالی جامعه و بالا بودن قیمت خانه و زمین، خانه‌های کوچکتر خواستار بیشتری در بازار املاک دارند. علاوه بر این سرمایه‌گذاری روی این خانه‌ها نیاز به سرمایه اولیه کمتر و قدرت ریسک پایین‌تری نیز خواهد داشت.

۶. سرمایه­‌گذاری در املاک تجاری

یکی از پرسود­ترین سرمایه­‌گذاری­‌ها، سرمایه‌­گذاری در حوزه  املاک تجاریست. زیرا به راحتی می­‌توانید به جای فروش آن را اجاره داده و نیاز به زمان زیاد برای بازدهی سرمایه نیست. مشکل این نوع سرمایه‌گذاری نیاز داشتن به سرمایه زیاد است. هم‌چنین فروش در این حوزه زمان و زحمت زیادی را به همراه خواهد داشت.

قبل از ورود به حوزه سرمایه گذاری، با توجه به نکات گفته شده، شرایط مالی و علاقه خود بهترین حوزه و رنج سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کنید. وارد شدن به هر تجارتی نیازمند دانش کامل و جامع در آن زمینه است!  

منبع: creonline

نظرات

Your email address will not be published. Required fields are marked *