اشتباهات اسباب کشی

مهم ترین اشتباهات اسباب کشی که نباید انجام دهید!

انتخاب، جابجایی و نقل مکان به خانه جدید، گامی مهم و تأثیرگذار در زندگی همه محسوب می­‌شود. اسباب کشی جزو کارهاییست که همه حداقل یک بار در زندگی، درگیر آن می­‌شوند. این کار به خودی خود تجربه‌ای پر استرس محسوب می‌شود. در این میان، اتفاقات لحظه آخری و روبرو شدن با اشتباهات ناشی از بی‌تجربگی یا حواس‌پرتی کار را خراب‌تر می‌کند. این اشتباهات در آخرین لحظات جابجایی، فشار کار را برای شما ببشتر می‌کند. در این مقاله به مهم‌ترین اشتباهات اسباب کشی خواهیم پرداخت که این پروسه را برای شما دشوار و استرس‌زا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: راهنمای اولیه برای بسته بندی وسایل خانه و اسباب کشی

انجام ندادن هماهنگی‌های لازم

شما باید حداقل از یک هفته قبل، برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهید. در راستای این برنامه‌­ریزی‌­ها با شرکت‌های باربری و حمل و نقل  برای روز و ساعت مورد نظر هماهنگ شوید. موکول کردن این هماهنگی به لحظات آخر می‌تواند زمان‌بندی اسباب‌کشی‌‌تان را تغییر دهد. از طرف دیگر شرکت‌های حرفه‌ای برنامه شلوغ‌تری برای کار دارند!

عدم استفاده از بیمه حمل اثاثیه

شرع بیمه‌نامه از هنگام پرداخت حق بیمه تا تحویل وسایل، آن‌ها را زیر پوشش می­‌گیرد. تمامی وسایل، به جز بعضی از وسایل خاص مانند جت اسکی، پول نقد، جواهرات، سنگ­‌های قیمتی و .. تحت پوشش این بیمه قرار می­‌گیرند. حق بیمه‌نامه با توجه به فاصله دو محل، ارزش کلی وسایل متغیر و میزان مالیات است. نیاز داشتن یا نداشتن به انبار و مدت زمان انبار نیز در این هزینه تأثیرگذار است.باربری

بسته‌بندی در آخرین لحظات

بسته‌بندی وسایل در لحظات آخر فشار زیادی به شما منتقل خواهد کرد. این فشار و خستگی تا چندین روز همراه شما خواهد ماند و باعث خراب‌کاری نیز خواهد شد! از زمانی که تصمیم به جابجایی می‌­گیرید شروع به بسته‌بندی وسایل کنید. برای این پروسه از وسایل بااهمیت و کاربرد کمتر شروع کنید. هر چه به روز جابجایی نزدیک‌تر شوید به سراغ وسایل مهم‌تر و کاربردی‌تر بروید. با این برنامه به اندازه کافی وقت برای بسته‌بندی اصولی و درست خواهید داشت.

انجام تمام کار­ها توسط خودتان

انجام صفر تا صد اسباب کشی به تنهایی علاوه بر خسارات ممکن به وسایل، تاثیرات بدی نیز روی بدن شما خواهد داشت. استخدام افراد و مخصوصا افراد متخصص در انجام این امور به شما کمک شایانی خواهد کرد.اسباب کشی

حذف نکردن موارد غیرضروری

همیشه در هنگام اسباب کشی و بسته‌بندی وسایل، وسایلی پیدا می‌کنید که ممکن است سال‌ها از آن استفاده نکرده باشید. این وسایل به جز بار و هزینه اضافی فایده ای برای شما نخواهند داشت. می‌­توانید این وسایل را به کسانی بدهید که می­‌دانید به آن‌ها نیاز دارند. راه دیگر فروش این وسایل و جبران هزینه‌هاست!

بسته‌بندی نامناسب

ابتدا وسایل را به دسته ‌های مختلف مانند: سبک، سنگین، شکستنی و … تقسیم کنید.

وسایل سنگین در بسته‌بندی‌­های کوچک تر و تنها باشند. چرا که به اندازه کافی سنگین هستند! به جای آن، وسایل سبک را درکارتونی بزرگ‌­تر پیش هم بگذارید. وسایل شکستنی را در کارتون‌­های متوسط قار دهید و با گذاشتن روزنامه یا پارچه از آن‌ها محافظت کنید. وسایل مهم و کاربردی‌تر را در بسته‌های جدا با دسترسی راحت‌تر بسته‌بندی کنید.

مشخص نکردن محتویات داخل جعبه

روی هر کارتون کاغذی بچسبانید و محتویات داخل جعبه را مشخص کنید. در این صورت برای پیدا کردن وسایل، لازم نیست تمام کارتون­‌ها را باز کنید. هم چنین می‌­توانید جعبه­‌ها را شماره‌گذاری کرده و بر اساس شماره­‌ها لیستی از محتویات داخل کارتون‌­ها تهیه کنید.بسته بندی و اسباب کشی

مراقبت نادرست از وسایل قیمتی و مهم

بهتر است مدارک مهم و جواهرات خود را در تمام پروسه اسباب کشی در جای امنی نگه دارید. هرگز این موارد را با بقیه وسایل بسته‌بندی نکنید.

نبود کارتون وسایل مهم

همه وسایل را بسته‌بندی نکنید. وسایل ضروری مانند لباس راحتی، مسواک و … را در ساکی جداگانه گذاشته و همراه خود داشته باشید. هم‌چنین لیستی از وسایل کاربردی بسیار مهم، مانند چند عدد لیوان، بشقاب، چاقو، قاشق و چنگال و دیگر وسایل مورد نیاز را در کارتونی جدا بگذارید. این وسایل بهتر است با ماشین شخصی خودتان حمل شده و در جایی جداگانه گذاشته شود. شب اول بسیار خسته خواهید بود و انرژی برای گشتن دنبال این وسایل ندارید!

عدم پشتیبان‌گیری از اطلاعات

وسایل الکترونیکی، بسیار حساس هستند و ممکن است با کمترین ضربه­‌ای آسیب ببینند. بهتر است قبل از اقدام به جابجایی و اسباب کشی از اطلاعات مهم­تان پشتیبان‌گیری کنید. گاهی ارزش اطلاعات کامپیوتر شما چندبرابر بیشتر از دستگاه کامپیوتر یا لپتاپ شماست.

هماهنگی نکردن با افراد و ارگا­ن­‌های لازم از جابجایی

شما دوستانی دارید که برای شما کارت پستال یا نامه ارسال می­‌کنند. هم‌چنین ارگان­‌ها و اداراتی که آدرس شما به هر دلیلی در سیستم­ آن‌­ها ثبت شده است. بهتر است قبل از جابجایی، به دوستان و ارگان­‌هایی که آدرس سابق شما را دارند آدرس جدید را در میان بگذارید.جابجایی خانه

جابجایی در ساعات شلوغ

یکی دیگر از اشتباهات اسباب کشی انتخاب ساعت‌های شلوغ برای این کار است. در این صورت زمان کمتری را پشت ترافیک می‌­مانید و در زمان، هزینه و مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: ۵ دلیل برای اینکه تابستان بهترین فصل برای اسباب کشی است!

اندازه­‌گیری نکردن مبلمان، قبل از جابجایی

بهتر است قبل از جابجایی، ابعاد مبلمان را با ابعاد خانه جدید مقایسه کنید. با این کار با مشکلات احتمالی بعدی مواجه نخواهید شد! نکته مهم بعدی ابعاد ورودی‌هاست که قابلیت عبور وسایل بزرگ وجود داشته باشد.اشتباهات اسباب کشی

منابع: midlandstraveller، moving، yjc

نظرات

Your email address will not be published. Required fields are marked *